אודות


תנועת הבוגרים של השומר הצעיר הינה תנועת מחנכים חברתית המונה כיום מאות חברים, פרושים בעשרות נקודות ברחבי הארץ. התנועה פועלת למען חברה ישראלית צודקת, שוחרת שלום ובעלת אופי יהודי ודמוקרטי. חברי התנועה חברים בקבוצות ובקיבוצי מחנכים, שואפים להגשים אורח חיים שיתופי ורואים בשוויון ערך האדם בסיס לחיים בהם יכול כל אדם לבטא את עצמו מתוך מחויבות לאושרו של הזולת. רובם ככולם עוסקים בחינוך כעיסוק מרכזי ופועלים במגוון מסגרות המקיפות רבבות ילדים, בני נוער, חיילים ומבוגרים.


המרכזים לצדק חברתי הינם רשת ארצית של מרכזים מקומיים שמהווים מקום למפגש, למידה, הכשרה והתארגנות לפעולה חברתית שתביא שינוי. מטרתם להוות לב פועם של עשייה מקומית וארצית בישראל ע"י אנשים ממגוון סוגי האוכלוסייה.


תנועת הנוער של השומר הצעיר הינה תנועת הנוער היהודית הציונית הראשונה ופועלת למעלה מ-100 שנים. מבנה הגג של השומר הצעיר כולל בתוכו מגוון פעילויות תנועתית בעשרות מוקדים ברחבי העולם, המופעלות על ידי קיבוצי המחנכים המקומיים של תנועת הבוגרים.


"בתי הנוער נחשונים" הינם דגם חינוכי לאומי אשר נותן מענה לצרכיהם של נערים ונערות מאוכלוסיות מוחלשות ובסביבות סיכון, לקדם שוויון ולהצמיח מנהיגות חברתית חיובית בחברה הישראלית.


המכינה הקדם צבאית ע"ש חביבה רייק הינה חממה למנהיגות לנערים ונערות, ומהווה את השלב הראשון בהובלת החברה הישראלית. מטרת המכינה היא שחניכיה יצאו לשירות בצבא מתוך שליחות עמוקה להגן על גבולות המדינה, לצד האמונה באהבת האדם וחוסר סובלנות לגילויי גזענות או אפליה.


פסיפס - מרכז חינוכי לחשיבה ערכית הינה חברת הדרכות מיסודה של השומר הצעיר המעבירה שיעורים, סדנאות ופעילויות מגוונות לתלמידי תיכון ולצוותי הוראה.