המציאות הישראלית מביאה יותר ויותר אנשים לצאת למאבק ומחאה על הזכות לחיות כאן בכבוד. בשביל שינוי משמעותי בישראל צריך ציבור מנהיגותי ומאורגן עם מצפן ערכי חזק וכלים לפעול ולהשפיע. מנהיגות כזו תיבנה בתשתית ששייכת לעם, שבאה מהשטח. מנהיגות חזקה, עקבית ורחבה שמקבלת הכשרה להוביל שינויים גדולים ולהגיב בזמן אמת. מנהיגות שמורכבת ממגוון אנשים מכל סוגי האוכלוסייה שנפגשים כדי לפעול יחד.
המרכזים לצדק חברתי הוקמו במטרה לארגן את החברה בישראל לפעולה אזרחית ולפעולה פוליטית – לא מפלגתית. המרכזים מהווים כר לשיתופי פעולה וקשר עם נבחרי ציבור, וקרקע לקידום מהלכים ברמה המקומית והארצית. אנחנו שואפים להצמיח שכבת מנהיגות חברתית חדשה שבאה מהשטח, שתצליח ותוביל שינויים במציאות. אנו פועלים לשבירת ההפרדות הקיימות בין המגזרים והקבוצות השונות בחברה הישראלית על ידי יצירת שיתופי פעולה וקשרים על בסיס פעילות המרכזים. אנחנו, במרכזים לצדק חברתי, מפעילים רשת ארצית של מרכזים מקומיים שמהווים מקום למפגש, למידה, הכשרה והתארגנות לפעולה חברתית מקומית וארצית שתביא שינוי.


"בקיץ שחלף, בעודו מבקר בבית הוריו שבראשון לציון, שמע סרגיי אלימוב על תאונת עבודה באתר בנייה סמוך לביתם. הוא מיהר למקום ותיעד את הזירה שאחרי התאונה. המראות שבהם חזה לא הניחו לו והיום הוא מוביל קבוצת מתנדבים שמסיירים, מתעדים עבירות בטיחות באתרי בנייה ברחבי הארץ ומדווחים עליהן. "דם הפועלים אינו הפקר" הוא חוזר ואומר."

לכתבה המלאה


עיתון מעריב לאזרחים יש כוח למנוע תאונות בניין": המתנדבים שבאים לפקח במקום המדינה"

"חברי תנועת המרכזים לצד חברתי פועלים רבות למען תושבי העיר והארץ. רוב חברי התנועה הם צעירים כריזמטים, אכפתיים המעוניינים לשפר את איכות החיים …"

לכתבה המלאה


ערוץ מקומי רחובות צדק צדק תרדוף: הכירו את פעילי המרכזים לצדק חברתי ברחובות
חדרה

נעם מלכי: 054-2343481
noamelki@gmail.com

רחובות

יזהר (איזי) כרמון: 054-2177407
izharcarmon@gmail.com